Pomódl się! Poleć nas! Pomóż nam!

Św. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, męczennik z Auschwitz – to także prekursor nowoczesnych mediów katolickich. Już w latach trzydziestych ubiegłego wieku, obserwując zmiany zachodzące w metodach komunikacji, dostrzegał wartość całkowicie nowego wówczas wynalazku – telewizji. Gdyby nie tragedia II wojny światowej, zapewne w Niepokalanowie powstałoby pierwsze w Polsce studio telewizyjne…
Członkini tej samej rodziny zakonnej, klaryska, Matka Angelica, w 1981 r. powołała do życia Telewizyjną Sieć Wiekuistego Słowa (EWTN), której program dociera dzisiaj do widzów w ponad 150 krajach. Działanie Matki Angeliki wpisywało się w nauczanie św. Jana Pawła II o potrzebie nowej ewangelizacji…
Obecnie EWTN rozpoczyna nadawanie w ojczyźnie Jana Pawła II.
Zapraszamy każdego, komu bliska jest idea nowej ewangelizacji, by został
Przyjacielem Matki Angeliki. Tworząc EWTN Polska budujemy równocześnie społeczność osób chcących wspólnie głosić Dobrą Nowinę, umacniać wiernych Braci i Siostry oraz zapraszać do powrotu tych, którzy odeszli od Kościoła.
Będąc członkiem światowej sieci EWTN będziemy mogli również opowiedzieć o wielkich polskich świętych i historii naszego kraju widzom w najodleglejszych zakątkach Ziemi.
Pragniemy, aby EWTN Polska było wspólnym dziełem Przyjaciół Matki Angeliki w Polsce i na całym świecie. Dlatego prosimy Was wszystkich o modlitwę, a nawet post w naszej intencji.
W kwestiach materialnych polegamy wyłącznie na wsparciu ludzi dobrej woli – widzów i przyjaciół. Dlatego ośmielamy się prosić także o wsparcie materialne tych, których na to stać.
Na całym świecie stacje EWTN funkcjonują tylko dzięki ofiarności widzów (bez reklam i bez dotacji). Wierzymy, że również EWTN Polska będzie mogła tak działać i rozwijać się ad maiorem Dei gloriam – na większą chwałę Bożą.

Z wdzięcznością, modlitwą i błogosławieństwem:
Ks. Piotr W. Wiśniowski
Dyrektor generalny EWTN Polska

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.