Sukces transmisji z kaplicy adoracji w Niepokalanowie

Transmisję w wersji internetowej uruchomiliśmy 1 września br. Do dziś nasz kanał na YouTube subskrybowało i polubiło kilka tysięcy osób.

Tomasz Piechnik, dyrektor ds. produkcji telewizyjnej EWTN Polska:

Obecnie transmisja dostępna jest w internecie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. W adoracji za pośrednictwem kamer EWTN Polska uczestniczy średnio ponad sto osób, także w nocy Pana Jezusa dzięki naszej transmisji z Niepokalanowa adoruje kilkadziesiąt osób.

A już od 19.10 transmisja adoracji stanie się ważnym elementem naszej codziennej ramówki.

 

Przypomnijmy, na początku września w Niepokalanowie otwarto Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. Odtąd w otwartej 24/7 kaplicy adoracji  „Gwiazdy Niepokalanej” trwa nieustanna modlitwa o pokój na świecie. Reporterzy EWNT Polska obszernie relacjonowali to wydarzenie.

Adoracja w Niepokalanowie jest częścią projektu utworzenia na wszystkich kontynentach międzynarodowych centrów modlitwy w intencji pokoju (tzw. 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju).  Dotychczas centra powstały w Betlejem w Izraelu, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Oziornoje w Kazachstanie, Jamusukro na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Namyang w Korei Płd. i Kibeho w Rwandzie. Siódme centrum powstaje w Dagupan na Filipinach, a ósme w Niepokalanowie. Wszystkie ołtarze adoracji do Kaplic Pokoju w każdym Centrum są błogosławione przez Ojca Świętego.

 

ZOBACZ KONIECZNIE:

Wywiad z Mariuszem i Kamilem Drapikowskimi, twórcami ołtarza w kaplicy „Gwiazdy Niepokalanej”

Proboszcz z Niepokalanowa o. Andrzej Sąsiadek OFMConv opowiada o marzeniu św. Maksymiliana

Wywiad z o. Wiesławem Pyzio OFMConv, prowincjałem warszawskiej prowincji franciszkanów

O idei 12 Gwiazd w Koronie Maryi opowiada prezes Stowarzyszenia Communita Regina della Pace

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.