Świąteczna ramówka. Co nowego?

Kolędy i pastorałki, przepiękne widoki polskich gór, premierowe wywiady i Pasterka prosto z Ziemi Świętej… Na Święta Bożego Narodzenia w EWTN Polska przygotowaliśmy program specjalny, a w nim mnóstwo atrakcji i nowości. 

Jak wygląda EWTN Polska od środka?

Wigilijny dzień i dni świąteczne rozpoczniemy tradycyjnie od transmisji Eucharystii z Kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie. Nie zabraknie także świątecznego programu Matki Angeliki, każdego dnia Świąt zaprezentujemy również cieszący się uznaniem naszych Widzów komentarz do czytań mszalnych biblisty, ks. Mariusza Rosika oraz specjalne, Bożonarodzeniowe wydanie „Radości w codzienności” ks. Aleksandra Radeckiego. W Wigilię o północy – po raz pierwszy na naszej antenie – przeprowadzimy transmisję Pasterki z kościoła św. Katarzyny w Betlejem. Z tej świątyni, która sąsiaduje z Bazyliką Narodzenia Pańskiego, tego dnia szereg stacji światowych transmituje każdego roku uroczystą Mszę.

ZOBACZ CAŁĄ ŚWIĄTECZNĄ RAMÓWKĘ 

A co z premierowymi programami? W Wigilię na naszej antenie wywiad z ks. Piotrem Wiśniowskim, szefem EWTN Polska, w Boże Narodzenie ekskluzywna rozmowa z Anną Golędzinowską, nawróconą modelką, a w drugi dzień Świąt pokażemy program oo. Franciszkanów pt. „Doświadczenie Ziemi Świętej”.

W Święta Bożego Narodzenia rozpoczniemy nową serię pt. „Smakowita wiara” bardzo popularnego w USA  Ojca Leona. Pierwszy odcinek amerykańskiego zakonnika poświęcony będzie… polskiej kuchni. W każdy świąteczny dzień zaprezentujemy również „Tradycje Ziemi Świętej” biblisty, ks. Ryszarda Kempiaka.

Nasz program będziemy kończyć transmisją adoracji z kaplicy Gwiazdy Niepokalanej w Niepokalanowie z bardzo popularną wśród Państwa internetową wersją modlitwy Słowem Bożym lectio divina.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.